Co mają wspólnego Maurycy Gottlieb, przemysł naftowy i hymn Izraela? Mają swoje korzenie w austro-węgierskiej Galicji. Istniała niespełna 150 lat i była wytworem wyobraźni austriackich urzędników, a mimo to od równo stu lat nie przestaje fascynować. Zapraszamy Was na spacer po galerii “Wyzwania nowoczesności 1772-1914” w Muzeum POLIN, żeby przyjrzeć się Galicji z żydowskiej perspektywy. Kim był cesarz Ameryki? Dlaczego mała wieś Lutcza trafiła na strony najważniejszych gazet Cesarstwa? Czym zajmowali się łebacy? Dowiecie się już 7 listopada 2018 roku o 17:30 w Muzeum POLIN.
• Kto oprowadza? Franciszek Bojańczyk, certyfikowany przewodnik Muzeum POLIN i pilot wycieczek, założyciel Kompanii Środkowoeuropejskiej. Studiował historię i hebraistykę w Warszawie, Pradze i Tel Awiwie, dziś prowadzi grupy po Izraelu, Skandynawii i Europie Środkowej.
• Koszt spaceru to 30 złotych (bilet normalny) i 15 złotych (ulgowy – studencki/uczniowski). W cenie bilet na wystawę stałą i wypożyczenie systemu odbiorników.
• Spacer potrwa 1,5 godziny i jest w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
• Rejestracja mailowa poprzez dyrekcya@mitteleuropa.pl
Bardzo Was zapraszamy!
0
Leave a Reply